FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
MACERA
Macera
Bisikletle ülkemize gelen ilk Amerikalı, bisiklet tutkunlarına öneriler, bisiklet siteleri...
Macera
İnsanoğlu yelkenler sayesinde rüzgâra hükmetmeyi öğrendi. Onun gücünü, görmek istediği coğrafyalara ulaşmak için kullandı. Denizciliğin ilk göz ağrısı yelkenler, bugün de amatör denizcilerin tutkusu.
İnsanoğlu yelkenler sayesinde rüzgâra hükmetmeyi öğrendi.
Okyanusların beyaz devi; Moby Dick
Nantucket, 19. yüzyılın ilk yarısında Kuzey Amerika'nın Atlas Okyanusu kıyısındaki en önemli balıkçılık merkeziydi. Özellikle balina avcıları, Nantucket'te toplanırdı. 18 Ağustos 1819 tarihinde "Essex" adlı balıkçı gemisi, balina avı için Nantucket'ten demir aldı. Uzun bir yolculuk olacaktı.
Anadolu'nun en kuzeyi İnceburun'dan başlayan ve Anamur'da sona eren keşifte, Hakan Öge paramotorla dünyanın en uzun uçuşunu gerçekleştirdi.
Yeryüzünden ayrılmadan başka bir gezegene gitmek mümkünmüdür? Uğur Uluocak "evet" yanıtını veriyor. 8 bin metreye çıkmak için dağ maceraları ona göre "gezegenler arası bir yolculuk". Neredeyse tüm yaşamın dağa taşındığı bir keşif... Zorluklarıyla mutlu anlarıyla, müziğiyle, banyosuyla...
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.