FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.

Genç Kâşifler, Arkeologlarla birlikte tarihin sır perdesini aralıyor !

Mobidik, 10-16 yaşlarındaki okuyucularını arkeologların dünyasını daha yakından tanımaya, tarihin derinliklerine birlikte uzanmaya çağırıyor. Genç kâşiflerin dergisinin düzenlediği eğitim gezisinde, 10-14 Temmuz günleri arasında 25 katılımcı, tarihöncesi dönemlere ait bir arkeolojik alanı tanıma olanağı bulacak.

Göster
Arkeolog, biraz önce topraktan çıkardığı parçanın tozunu üfler ve ona uzun uzun bakar. Binlerce yıl önce kimbilir kimin yaptığı eser, onun elinde yeniden gün ışığına çıkar. Arkeolog bize çağlar öncesinden haberler getirir. Mobidik, 10-16 yaşlarındaki okuyucularını arkeologların dünyasını daha yakından tanımaya, tarihin derinliklerine birlikte uzanmaya çağırıyor. Genç kâşiflerin dergisinin düzenlediği eğitim gezisinde, 10-14 Temmuz günleri arasında 25 katılımcı, tarihöncesi dönemlere ait bir arkeolojik alanı tanıma olanağı bulacak.

Göster
Ziyaret yeri, Kırklareli'nde 1993 yılından bu yana sürdürülen Aşağıpınar ve Kanlıgeçit kazıları. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Mehmet Özdoğan başkanlığında sürdürülen çalışmalara konuk olan Mobidik okurları arkeoloji biliminin inceliklerini öğrenecek.

Bu çok özel geziye katılım için
Bizi 7 Temmuz Pazartesi Saat: 17.00'ye kadar arayabilirsiniz.
Telefon:(212)622 14 87 - (212)622 14 94Görüşünü Bildir

Not Ver

Arkadaşına gönder
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.