FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.

Ormansızlaşma!

Atlas dergisi ve Mobidik herkesi doğa için bir imza vermeye çağırıyor. Tartışmaları süren anayasa değişikliği gerçekleşirse ekonomik kaynak elde etmek için ormanlarımız satışa çıkacak.

ormansızlaşma
Göster
Hakan Öge
Zaten önemli sorunlarla yüz yüze olan ormanlar tamamen yapılaşmaya, kontrolsüz kesime teslim edilecek. Tasarı "orman vasfını kaybeden yerlerin" satışını öngörüyor. Ama bu kararı kim, nasıl ve kimin yararına verecek? Tasarının kabulü sadece bizleri değil, bütün orman canlılarını, toprağı ve orman köylülerimizi de ormansız bırakacak. Kazanılması düşünülen kısa vadeli gelirden çok daha önemli ekonomik, toplumsal ve kültürel yıkımlara yol açacak. Atlas ve Mobidik'in imza kampanyası milletvekillerimizi tasarıyı reddetmeye, Türkiye'ye sahip çıkmaya çağırıyor. Kampanyaya www.atlasturkey.com.tr adresindeki dilekçeyi imzalayarak katılabilirsiniz. Mobidik'in de destek verdiği çabalar Gediz Deltası'nda son aylarda bazı olumlu gelişmelerin yaşanmasını sağladı. Şimdi ormansızlaşmamak için yine hepimize görev düşüyor.

İlgili Link: Ormansızlaşma!Görüşünü Bildir

Not Ver

Arkadaşına gönder

©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.