FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.

Genç astronomlara yıldızlı fırsat

Ege Üniversitesi bu yıl da amatör gökbilimcilere bir fırsat sunuyor. Üniversitenin gözlemevi tarafından düzenlenen "Amatör Astronomlar Yaz Okulu"na katılarak gökyüzünü tanıyabilirsiniz.

Ege Üniversitesi Gözlemevi
Ege Üniversitesi Gözlemevi Göster
Kubilay Akdemir
Yaz Okulu 30 Haziran - 2 Ağustos 2003 tarihleri arasında birer haftalık devreler halinde, İzmir'de düzenlenecek. Gözlemevinde konaklayacak katılımcılara gündüzleri kendi alanında uzman öğretim üyeleri tarafından astronominin popüler konularında dersler verilecek, anlatılan konular video ve slayt gösterileriyle pekiştirilecek. Geceleri ise teleskop kullanımını öğrenmek, gözlemsel astronomi uygulamaları yapmak ve gökyüzünü daha yakından tanımak üzere teleskop başına geçilecek. Dönem sonunda katılımcılara birer sertifika verilerek çalışmaları ödüllendirilecek. 15 yaşından küçük gökbilimciler kursa yanlarında bir büyük ile katılabiliyor ve ücretini indirimli ödüyor. Burada profesyonel astronomlarla tanışma ve onlarla çalışma konuları üzerine sohbet etme olanağı da bulacaksınız. Astronomiyi astronomlarla ve onların çalışma ortamında öğrenmek istiyorsanız, 13 Haziran 2003 tarihine kadar yandaki adrese başvurabilirsiniz.

Başvuru adresi
Prof. Dr. Serdar EVREN
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü, 7. Amatör Astronomlar Yaz Okulu, 35100 Bornova-İzmir
e-posta: sevren@astronomy.sci.ege.edu.tr
Tel:232-388 40 00 (2322)/ 232-373 14 03Görüşünü Bildir

Not Ver

Arkadaşına gönder
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.