FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.

Neden Güldün?

"Tiyatro, hayatın aynasıdır" demişler. Gerçekten de öyledir, hayatta ne varsa tiyatroda da o vardır. Ne yazık ki şimdi eskisi kadar çok tiyatro yok, hele hele gençlik oyunlarına pek rastlanmıyor. İşte bu yokluk içinde bir grup genç, usta işi bir oyun sergiliyor.

Tiyatrol Oyuncuları'nın sergiledikleri oyunun adı "Neden Güldün?". Ama sakın korkmayın, oyun bir komedi; kimse izleyenlerin yakasına yapışıp da "Neden güldün!" diye hesap sormuyor. Ömer Pınar'ın yazdığı oyun, genç insanların sorunlarını anlatıyor. Hayallerine ulaşmaya çalışırken başına gelmedik kalmayan genç bir adamdan bahsediyor. Oyuncuların çoğu tanıdık yüzlerden oluşuyor.
Oyunu İstanbul Akatlar Kültür Merkezi’nde, Çarşamba günleri 21.00’de izleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için:(212) 351 93 84

"Neden güldün!" ekibini tanıyalım

Hilmi Özçelik GösterHilmi Özçelik, Karadenizli mafya babası rolünde çok başarılı; bazen acaba gerçek mi diye düşünmeden edemiyorsunuz. Onu da "Olacak O Kadar"dan anımsayacaksınız.

Nurhan Yılma Göster
Geçen sezon bir manken hanım kızımız oynuyordu Nurhan'ın rolünü. Bu sezon Nurhan almış bu rolü, iyi ki de almış. Bu işleri ona emek veren oyuncuların yapması gerek çünkü. Nurhan Yılma'yı pek çok diziden tarıyorsunuz; "Hastane" dizisinin sevimli hemşiresi, daha sonra "Ateş Dansı", "Benimle Evlenir Misin?", "Reyting Hamdi"; "Asmalı Konak"; gibi dizilerde oynadı şimdi de "Eyvah Eski Kocam" ve "Bizim Konak"; dizilerinde izliyoruz. Bu oyunda çok sevimli.

Ahmet Çevik Göster
Ahmet Çevik, işte size dört dörtlük bir oyuncu daha. İki ayrı rol oynuyor, ikisi de birbirinden güzel. Biri kapıcı rolü, diğeri ise.... Neyse onun ne rolü olduğunu gidince görün, çok ama çok şaşıracak, çok seveceksiniz. O da yabancımız değil aslında Levent Kırca'nın "Olacak O Kadar" dizisinden hemen anımsayacaksınız...

Nail Kırmızıgül Göster
Hayvan Herif'i oynayan Nail Kırmızıgül'ü "Yılan Hikayesi" dizisinde Memoli'nin sarsak polis arkadaşı Cem rolünden anımsayacaksınız. Burada da döktürüyor. (Sakın Mahsun Kırmızıgül'le karıştırmayın, bunun ne dediği anlaşılıyor.)

Yavuz Topoyan Göster
Yavuz Topoyan, Hayvan Herif'in peltek kankası rolünde çok ilginç bir kompozisyon çiziyor. Bir de öyle bir asker arkadaşı tiplemesi yapıyor ki dikkatle izleyin, ileride askere gidecek herkesin başına mutlaka böyle bir püsküllü bela musallat olacaktır. Yavuz'u da hemen tv dizilerinden tanıyacaksınız, özellikle "Tatlı Kaçıklar" dizisinde, Mehmet Ali Erbil'in ofis arkadaşı Tekin rolüyle.

Göster
Seval Tufan, Yeşim Yavuz, Özgür Şahbaz , Kahraman Sivri de aşina yüzler, hepsi de rollerinin hakkını fazlasıyla veriyorlar. Yeşim'in kadın polis, Seval'in işveren, Özgür'ün yankesici, Kahraman'ın da anlatıcı tiplemelerine özellikle dikkat edin.

Bütün bunların yanında oyunun müzikleri, şarkıları de bir harika. Şarkı sözleri dilinize pelesenk olabilir. Sonuçta güzel bir ekip çalışması. Keyifli iki saat geçirmek istiyorsanız toplayın arkadaşlarınızı doğru oyunu izlemeye gidin, değer. Bu arada tiyatrolara gitmeyi de mutlaka alışkanlık haline getirelim, oradan öğreneceğimiz çok şey var.Görüşünü Bildir

Not Ver

Arkadaşına gönder
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.