FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.

Deltaya Bir İmza

Gediz Deltası, diğer adıyla İzmir Kuş Cenneti, Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri. Burası çok sayıda bitki ve hayvan barındırıyor, 200'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapıyor.

Yalıçapkını
İzmir yalıçapkını Göster
Mehmet Altuğ
İzmir bu açıdan dünyanın en özel kentlerinden biri, çünkü önemli bir kuş cennetinin yanı başında bulunuyor. İzmir yalıçapkını (Halcyon smyrnensis), adını bu kentimizden alıyor ve tüm dünyada böyle tanınıyor. Ama birtakım paragözler bu önemli sulak alanı yasadışı şekilde yapılaşmaya açmak istiyor. Oysa bölgenin önemli bir kısmı SİT kararıyla koruma altında. Eğer İzmir Kuş Cenneti'nin doğal yapısı bozulursa çok önemli bir doğa hazinemiz ve üzerinde yaşayan canlılar Türkiye'den silinecek. Mobidik herkesi bu kıyımı durdurmak için yürütülen kampanyaya katkı vermeye çağırıyor. Siz de www.atlasturkey.com.tr internet adresine girerek Gediz Deltası'nın korunması için bir imza verebilir, bu adreslere mektup yazarak yetkilileri göreve çağırabilirsiniz.
Kültür ve Tabiat Varlıklarını
Koruma Kurulu Başkanlığı
1462. Sokak, No: 15 Alsancak, İzmir
Çiğli Belediye Başkanlığı Çiğli, İzmir

İlgili Link: Deltaya Bir İmzaGörüşünü Bildir

Not Ver

Arkadaşına gönder

©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.