FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.

Hayalperest Kuklalar

Kukla maceracı, keşfedici, hayalperest; ya siz? Bu sözler 6. İstanbul Uluslararası Kukla Festivali'nin sloganı. Festival çerçevesinde 10 yabancı, 7 yerli grup toplam 21 gösteri gerçekleştirecek ve büyük küçük herkes düşle gerçeğin birbirine girdiği görsel şölenin parçası olacak.

Kukla tiyatrosu
Göster
Ana sponsorluğunu Ülker'in yaptığı festival 7-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'daki çeşitli sahnelerde izleyicilerini bekliyor. Bütün kültürlerde yeri olan bu geleneksel sanat, çağdaş beğenilerle yoğrularak farklı teknik ve tatlarla her yaşa sesleniyor. Ali Poyrazoğlu'nun onur ödülü alacağı festival kapsamında ayrıca Türk İslam Eserleri Müzesi'nde "Üç Usta, Üç Yorum" başlığıyla Karagöz ustalarının eserleri sergileniyor.

Kukla tiyatrosu
Göster
Festivalin sahneleri şöyle: Akbank Kültür Sanat Mrk. Yunus Emre Kültür Mrk. Haldun Taner Sahnesi, ENKA Oditoryum Sahnesi, Tatilya Kültür Adası, Sabancı Lisesi ve Çevre Tiyatrosu.Görüşünü Bildir

Not Ver

Arkadaşına gönder
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.