FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
DÜNYA
Beyaz Adam Amerika'yı keşfettiğinde, doğal zenginliklerinden deliye döndü.
Taraftar olmak, En büyük kim?
Taraftar olmadığımız anlarda katılamayız, tadını çıkaramayız. Sadece seyirci oluruz, hani şu güzel hareketleri hangi takım yaparsa yapsın alkışlayan; tiyatrodaki konserdeki gibi. Oysa "kazanmak" ancak taraftarken olanaklıdır.
Kentlerin dünyada boy göstermesiyle yaşam biçimleri kökünden değişti.Uygarlık buralarda gelişti, yeni sosyal ilişkiler doğdu. Günümüzde dünyaya milyonlarca insan barındıran dev metropoller yön veriyor.Kentler belki bir sorun yumağı, belki insanın en büyük başarısı. Ama hem keşmekeşi bol, hem de coşkusu.
Irak; petrolün zenginlik ve mutluluğa değil, savaş ve sefalete yol açtığı bir ülke… Osmanlı yönetimi altında dört yüz yıl barışın hüküm sürdüğü bu topraklar, yüz yıldır alev alev yanıyor. Yirminci yüzyılın başında ekilen kötülük tohumları; ateş ve barut, kan ve şiddet üretiyor sadece. Savaş, Irak'ın ve Ortadoğu'nun yakasını bırakmıyor.
Volkanlar, adını İtalya'nın Volcano Adası'ndan alır. Roma mitolojisine göre volkanlar, ateş tanrısı Volcan'a ev sahipliği yaparmış. Dünyayı yüz milyonlarca yıldır bir meşale gibi aydınlatan volkanlar, yer kabuğunun sakladığı sırları da yukarı taşırlar.
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.