FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
Sualtının Kamuflaj Ustaları

SAYI NO: 12
 • Güneşin çocukları: İnkalar
 • Gelecek Şimdi
 • Arkeoloji
 • Ünlü Ressamlar
 • Fotoğraf
 • GÜNCEL
  Güneş arabaları yarışlarında dünya rekoru kırıldı. 19. yüzyılda Amerika'ya kaçırılan I. Ramses'in mumyası Mısır'a iade edildi. Güneşteki manyetik fırtına...
  LEBLEBİ
  Beş yaşında Atlas Okyanusu'nu geçen çocuk. Çikolatayı en çok hangi ülke tüketiyor? Balarısı tüm yaşamı boyunca ne kadar bal toplar? Merak edenlere leblebi gibi bilgiler...
  Pinokyo musunuz?
  Pinokyo'yu bilirsiniz, yalan söyleyince burnu uzayan küçük tahta kukla. Bu test pinokyo olanlarla olmayanları ortaya çıkaracak. Denemeye ne dersiniz?
  NE VAR, NE YOK
  Buzullar hızla eriyor. Bu yılda tilki katliamı devam ediyor. Kitap tanıtımı, çöpe atılan milyonlarca cep telefonunun yarattığı tehlikeler...
  Teknoloji
  Kediniz varsa, tatile giderken kedimi kime bırakacağım diye düşünmeyin. Artık kedinizi internetten besleyebilirsiniz. Evde dondurma yapmak isteyenlere yeni bir dondurma makinesi.
  GELECEK ŞİMDİ
  Türkiye-Brezilya maçı. Yeni bir oyun:Kobolt-F
  Sualtının kamuflaj ustaları
  Doğada yaşayan tüm canlılar hayatta kalabilmek ve başkalarına yem olmamak için kendilerini diğer canlılardan saklarlar. İşte sualtında yaşanan ilginç hayatlar.
  Arkeoloji
  Tarihöncesinin ressamları.30 bin yıl öncesine ait resimler,dünyanın en eski sanat eserleri olarak kabul ediliyor.
  MİTOLOJİ
  Takımyıldızlar ve Mitolojileri.Karga ve Kuğu efsaneleri anlatılıyor.
  Dünyayı bizimle paylaşanlar
  Bozkırın kraliçesi: zürafa. İnce bacakları ve uzun boynuyla dünyanın en uzun memeli hayvanı.
  ÜNLÜ RESSAMLAR
  1911 yılında Trabzon'da doğan ve çocukluğu Anadolu'nun değişik kent ve kasabalarında geçen bir ressam ve şair; Bedri Rahmi Eyüboğlu.
  Fotoğraf
  Fotoğrafa ilgi duyanlar için takip edilmesi gereken bir sayfa. Bu sayıda fotoğraf çekerken pozlanma konusu ele alınıyor.
  Güneşin çocukları: İnkalar
  And Dağları'nın ulaşılmaz vadilerinde saklanan bir kültür ve son İnka'nın dönüşünü bekleyen bir halk...Yüzlerce yıl kayıp kalmış bir uygarlık...


  Görüşünü Bildir

  Not Ver

  Arkadaşına gönder
  ©
  Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.