FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
ARKEOLOJİ
NEMRUT DAĞI yüzyıllar önce iki dünyanın; doğuyla batının buluştuğu bir yerdi. Bir dinin doğuşuna, zorlu savaşlara, büyük sevinç ve hüzünlere tanıklık eden heybetli bir dağ. Adıyaman’daki Nemrut Dağı şimdi görkemli tarihinin anılarıyla baş başa, gökyüzünü seyrediyor.
Binyerce yıl önce koşuyla başlayan Olimpiyat oyunları, zamanla barış ve sportmenliğin simgesi oldu Bayrağında beş kıtayı bir araya getiren olimpiyat oyunları, günümüzde milyonları buluşturan dev bir şölene dönüştü.
İlkçağ yapıları içinde insanı en çok yedi yapı hayrete düşürmüştü. Sidonlu Antipatros onları ‘harika’ olarak nitelendiriyordu. Dünyanın Yedi Harikası günümüze dek ulaşmasa da ünlerinden hiçbir şey yitirmedi.
Troia'nın üçbin yıllık toprağına vurulan her kazma yeni bir keşif anlamına geliyor. Çanakkale'deki Troia antik kenti Homeros'un İliada destanında geçen savaşların yapıldığı yer olarak kabul ediliyor.
Anadolu Yaylası'nın ilk köylerinden olan Çatalhöyük, inanılmaz zenginlikteki buluntularıyla geçmişin kapılarını aralar.
Arkeoloji
Kim bu Eskici
İnsanoğlu yaklaşık 3 milyon yıldır dünya üzerinde yaşıyor. Bu süre içinde insanın dünyanın hemen her yerine ulaştığını ve gittiği her yerde izler bıraktığını görüyoruz.
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.